понеділок, 29 червня 2015 р.

Словник лемпворкера: скло (ч. 2)

Трохи про скло в цілому я вже розповіла, і сьогодні час розказати про типи скляних паличок, а вже наступного разу поговоримо про виробників. Отже, загалом лемпворкери використовують декілька видів м'якого скла, кожен з яких має власні характеристики: прозоре, алебастрове, опалове, філігранне, пастельне і спеціальне, авантюринове і особливі, так звані дивні лоти (odd lots). Все це - в основному скло, якому вже попередньо надали колір за допомогою оксидів металлів, за класифікацією Effetre (Моретті) і Vetrofond, двох найстаріших виробників скла. Окремо виділяють скло, яке містить срібло. Більшість лемпворкерів використовують стрижні зі скла (так звані роди) 7-8 мм в діаметрі, проте є й більш товсті палички, і стрингери, як правило, 1-3 мм в діаметрі або навіть тонкіші.


Прозоре скло представлене в широкому асортименті кольорів - від кришталево чистого до дуже темно-фіолетового. Деякі з таких родів можуть здаватися позбаленими кольору і виявляти його тільки після нагрівання - як, наприклад. помаранчове на фото нижче. Прозоре скло відносно важче розплавити; воно злегка міняє свій колір у полум'ї перш ніж стати червоним і розплавитися, і, як правило, має однорідне забарвлення у готовому виробі. Таке скло може містити видимі повітряні бульбашки у разі, якщо скляна маса була погано промішана під час виробництва, або якщо лемпворкер - навмисне чи ні - дозволив їм утворитися під час роботи.


Пастельне та спеціальне - це непрозорі типи скла. Термін "спеціальне" зазвичай відноситься до асортименту скла жовтих, помаранчевих, червоних та коричневих кольорів, в той час як "пастель" - до всіх інших. Такі роди плавляться легше, ніж прозорі, іноді значно змінюють свій колір у полум'ї (наприклад, жовтий стає червоним навіть при легкому нагріванні) і можуть створювати віддінки та "розводи" кольору у намистинах та інших об'єктах.


Алебастрове скло дуже схоже за характеристиками на непрозоре, однак цей тип скла представлений зовсім нешироким діапазоном кольорів і має неоднорідну, напівпрозору структуру із доволі помітними бульбашками. Цей ефект дозволяє створювати приємні, злегка прозорі намистини та інші об'єкти. Інші види скла, застосовані до базового виробу із алебастрового, в більшості випадків створюватимуть малюнок із досить м'якими, нечіткими, трохи невизначеними межами.


Опалове скло найбільш бідне в сенсі кольору, проте всі роди цього типу напівпрозорі (іноді здається, що вони світяться кольором зсередини), мають приємні пастельні відтінки і однорідну структуру. Опалове скло дуже схоже на алебастрове в сенсі роботи із ним, і, на відміну від пастельних і спеціальних видів скла, має тенденцію зберігати однорідний колір у виробі, хоча деякі відтінки можуть проявлятися тільки після нагрівання. Цей тип скла іноді вимагає досить ніжного ставлення: наприклад, жовте може змінити свій колір на темно-коричневий при нагріванні протягом тривалого часу.


Філігранне скло представляє собою палітру різних віддінків кольорового скла, "загорнутого" у прозоре. Цілком можливо створити подібний ефект чи, наприклад, стрингер самостійно, без використання саме філіграних родів, проте в деяких випадках філігранне скло може бути дуже корисним.


Як на мене, найбільш цікавими є дивні лоти (або, як іноді їх називають, "класні кольори") - відносно рідкісні скляні палички, що в деяких випадках можуть бути сворені один раз і ніколи не виробляються знову. Дивні лоти - це переважно скло незвичних кольорів, роди, що поєднують у собі прозоре і непрозоре скло, або ж містять кілька різних відтінків в одному стрижні. Майже всі виробники роблять їх на регулярній основі або час від часу, і вони завжди досить дорогі, проте варті своєї ціни.


Головною особливістю скла, що містить срібло, є те, що у родах воно зазвичай виглядає абсолютно не так, як у кінцевому виробі, і може створювати дуже різноманітні кольори і їх поєднання, навіть якщо усі об'єкти з нього були виготовлені протягом одного дня. Цей тип скла проявляє свій колір під час процесів редукції, реакції та надмірного нагріву, а іноді взагалі тільки після відпалу у печі. Це досить дороге скло, але воно дозволяє створити дійсно фантастичні ефекти!


Так зване авантюринове скло містить частинки окисленого металу, що імітує авантюрин - кварц, напівдорогоцінний камінь. Таке скло доступне у золотому, темно-синьому і зеленому кольорах, і продається в різних формах: родах (в тому числі філігранних), стрингерах, фритах і шматочках різних фракцій. Авантюринове скло вперше було зроблено у Венеції в XV столітті, щоб наслідувати золото, і з того часу широко використовується для декорування.


Для того, щоб переглянути та купити вироби, виготовлені зі скла у техніці лемпворк, будь ласка, відвідайте мій магазин.

0 коментарі :

Дописати коментар