четвер, 4 червня 2015 р.

DIY: портал для електричного каміну

Кожного місяця я стараюся показати щось із того, що я роблю окрім лемпворку, у рубриці "зроби сам". Але минулого місяця я знехтувала цією традицією - та не тому, що не мала, що показати. А тому, що була зайнята великим проектом, яким і хочу сьогодні поділитися :) На цей раз це спільна творчість разом із моїм чоловіком - чи, маю зізнатися, я тільки допомогала йому, в той час як основна робота була його.

Все почалося, коли ми вирішили додати трохи тепла в нашу вітальню і купили електричний камін (це він на фото). Ми не могли залишити його просто так, і запланували зробити портал. От про нього й піде мова.Вам знадобляться (я не буду писати точні вимірювання, бо вони залежать від конкретного каміна):
- сосна для рамок (рейки і балки);
- фанера (3 шт) для лицьової та бокових панелей;
- клей для дерева (ми використовували Titebond);
- біла та золота фарби (краще обирайте ті, що призначені саме для деревини), пензлі;
- інструменти: фрезер і циркулярна пилка для формування дерев'яних частин (ми використовували Festool OF 1010 та TS 55 відповідно), ексцентрична шліфувальна машинка (наприклад, Festool ETS 150/3); ручні інструменти та саморобний пристрій для створення шипів та пазів накшталт Leigh FMT


Насамперед, виміряйте свій камін і намалюйте ескіз стенду, який ви збираєтеся створити (після цього етапу і до фарбування майже повністю все робив чоловік). Після цього зробіть "викрійку" його частин та виріжте відповідні деталі з фанери та сосни. Майте на увазі: якщо ви хочете, щоб камін "висів" над підлогою, всередині на належній висоті мають бути відповідні міцні деталі для його утримання; також пам'ятайте про плінтус за порталом під час вирізування балок. Додайте елегантних форм декоративній планці, що буде знаходитися під столешнею, та виріжте канелюри ззовні на бічних балках. Не забудьте зробити шипи та пази на сумісних кінцях кутових деталей, для міцності їх з'єднання. Відшліфуйте всі деталі для гладкості поверхні та прямого краю. Зклейте деталі, зафіксуйте для щільного прилягання, і дочекайтеся, поки клей висохне. Не забудьте стерти надлишки клею до того, як він засохне.


Після цього відшліфуйте все знову, щоб переконатися, що клей не залишився на поверхні та біля з'єднань, а також для рівних стиків. Додайте столешню та декоративну планку. Знову ж таки, видаліть всі надлишки клею і відшліфуйте деталі після того, як він висохне.


Тепер у вас є базовий дерев'яний портал. Якщо у дерева є певні дефекти, на цьому етапі, до фарбування, їх треба буде затерти особливою шпаклівкою.


Вкрийте весь портал білою фарбою в два шари та переконайтесь, що ви не пропустили жодної шпаринки та виступу (за цю роботу взялася вже я :)). Зачекайте, поки фарба висохне і встановіть камін. Зробіть отвір для кабелю, якщо потрібно, або просто заховайте його під плінтус.


Додайте трохи золотого кольору, зафарбувавши канелюри. Перевірте електричні елементи на справність до остаточного встановлення порталу та приховайте всі кабелі (фотографії нижче були зроблені до цього моменту).


Це все! Розмістіть свій портал із каміном у вітальні, поставте на нього пару сімейних фотографій, і проведіть чудовий вечір з безпечним та яскравим вогнем, і м'яким теплом.


Насолоджуйтесь! :)

3 коментарі :

  1. декоративну планку купували чи самі теж робили?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. плінтус знизу "стільниці" купували, кромку самої "стільниці" оброблював власноруч профільноє фрезою.

      Видалити