пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

DIY: Гіацинти у воді

Коли надворі холодно, сіро та неприємно, як раз час розмалювати життя та помешкання яскравими кольорами гіацинтів - рожевим, блакитним, бузковим, білим та іншими. Тільки уявіть: ви п'єте запашну, гірко-солодку вранішню каву й милуєтеся ніжними квітами на своєму підвіконні, відчуваючи їхній особливий аромат. Що може бути краще? І що може бути легше за здійснення цієї маленької мрії?!


Вам знадобляться:
- цибулини гіацинтів
- банки чи інші скляні ємності
- мереживо, стрічки чи щось подібне
- двосторонній скотч
- ножиці
- скляні чи звичайні камінці
- вода
- терпіння :)

Перш за все, добре вимийте та висушіть банки. Краще брати глибші ємності, оскільки гіацинти виростають досить високими і під власною вагою можуть "впасти", перевернувши заразом й банку. Можете використовувати будь-які банки, не обов'язково маленькі, на одну цибулину кожна. Три квітки в одній ємності, наприклад, також гарно виглядають. Але впевніться, що всім цибулинам вистачає місця для майбутнього росту.


Подумайте, де ви хочете додати оздобленя, та створіть клейку основу зі скотчу, наліпивши його навколо банки. За можливістю, обережно наклейте його край до краю.


Час перейти до оздоблення. Візьміть мереживо, стрічки чи будь-що ще, і наклейте їх на основу. Знову ж таки, намагайтеся приклеювати їх край до краю, та впевніться, що відрізків вистачить, щоб повністю закрити скотч. Добре притисніть оздоблення до клейкої стрічки, щоб зафіксувати.


Тепер візьміть скляне чи звичайне каміння й створіть підвищення всередині банки, основу, на якій будуть розміщені цибулини. Вона потрібна для стабільного розташування гіацинтів всередині банок: коріння має за щось чіплятися. Втім, можете пропустити цей елемент, якщо обрали ємності із вузьким горлом (вазочки, наприклад), за діаметром таким самим чи меншим за цибулини. У цьому випадку коріння буде вільно звисати всередину, у воду в ємності, а цибулини залишатимуться у стабільному положенні ззовні.


Черга за самими гіацинтами, і тут все просто: лишень поставте цибулини на основу з каміння всередині банок, майбутнім корінням до низу. Дехто рекомендує попередньо потримати їх добу у холодильнику, але я знехтувала порадою, та все ж отримала чудовий результат. Я також не тримала ємності із цибулинами у тіні перші два тижні, що також рекомендується, але це вже на ваш розсуд. Щодо власне цибулин, краще використовувати ті, що ще не дали паростків. Втім, такі, як на фото нижче, теж підійдуть для зростання у воді. У цьому випадку ви, як і я, можете навіть використати ті цибулини, що зазвичай вже вважаються "неліквідними" у квіткових та садівничих магазинах, і, скорше за все, будуть просто викинуті згодом, тож ви фактично врятуєте їм життя :)


Додайте стільки води, щоб вона тільки трохи вкрила низ цибулин, поставте банки на підвіконня і... наберіться терпіння :) Залежно від погоди, процес зростання може зайняти від двох до кількох тижнів, поки гіацинти не перетворяться на прекрасні квітучі прикраси вашого дому. Слідкуйте за рівнем води! Завжди додавайте воду, оскільки квіти добре її "п'ють", та змінюйте її час від часу, щоб уникнути гниття.


Коли гіацинти розквітнуть, привітайте себе із чудовою роботою, та насолоджуйтесь весняною казкою кольору й аромату! Тільки пам'ятайте, що запах ці квіти мають доволі інтенсивний, тож добре провітрюйте приміщення, та краще не ставте їх у спальні чи дитячій кімнаті.


Коли цвітіння закінчиться, обережно зріжте квітконоси ближче до цибулин й чекайте, поки висохне листя. Після цього перестаньте додавати воду, обережно зніміть всохле листя та коріння, і сховайте цибулини у сухому, темному місця до наступного року. Коли прийде час, знову дістаньте їх, повторіть процедуру - і насолоджуйтесь яскравими кольорами та приємними моментами ще й ще! І нехай весна завжди буде з вами :)

P.S. Ви можете використати для вирощування у воді не тільки гіацинти, а й будь-які інші цибулинні квіти, хоча найкраще для цього підходять гіацинти, нарциси та мускарі.

0 коментарі :

Дописати коментар