вівторок, 1 березня 2016 р.

Словник лемпворкера: скло (ч. 3)

Як і обіцяла, цього разу розповім трохи про виробників скла. Як вже було сказано, лемпворкери використовують переважно скло із COE 104, тож ця стаття буде присвячена основним виробникам саме такого скла.


Найбільш відомі виробники скла для лемпворку - це Effetre (Moretti) та Vetrofond з Італії. Вони є найстарішими (це все історія, пам'ятаєте? ;)), а лінійка кольорів іхньої продукції - найширша та найрізноманітніша. Їхній широкий асортимент часто збігається - майже всі кольори мають таку ж саму нумерацію і можуть замінювати один одного, хоча інколи й мають доволі різні відтінки. В обох виробників лінійки скла включають стандартні відтінки прозорого, алебастрового, опалового, філігранного, пастельного та спеціального скла (перелік яких може час від часу змінюватись), а також різновиди авантюрину й так звані дивні лоти (odd lots). Означені виробники також пропонують скло ручної витяжки, доволі дороге, а Effetre крім того виробляє дихроїчне скло. Продукція Effetre та Vetrofond вважається базисними, найбільш розповсюдженими та доступними матеріалами як для новачків, так і для досвідчених лемпворкерів.


Creation is Messy (або CiM) - це молода компанія-виробник з Китаю, заснована лише у 2006 році, але це зовсім не означає, що їхнє скло дешеве або низької якості. Зовсім навпаки! У СіМ доволі широка гамма кольорів, причому вона часто включає просто неймовірні відтінки, і асортимент змінюється кожного року. Більше того, CiM відрізняється особливо креативним підходом до назв своєї продукції. Ви не знайдете у них просто "червоного" чи "зеленого" скла, але натомість познайомитеся із 'Сангре', 'Валентином' та 'Червоним деревом' або 'Селадоном', 'Ельфабою' та 'Слізеріном'. А ще скло від СіМ дуже приємне та плавне у роботі.


Серед виробників скла, що містить срібло, особисто я працювала із продукцією Double Helix, Precision й Trautman Art Glass. Усі ці компанії із США, та пропонують доволі цікаві варіанти скла у сенсі кольорів та ефектів. Double Helix - це сімейний бізнес, що виробляє доволі широкий асортимент продукції. Precision дає своїм товарам назви за іменам відомих митців, наприклад, "Да Вінчі" чи "Шагал". Скло із COE 104 від Trautman доволі рідкісне, до того ж його не завжди можна знайти у продажу, хоча інші види продукції цього виробника доволі розповсюджені. Втім, воно доволі цікаве у сенсі відтінків та кольорових ефектів. Double Helix та Precision також пропонують власні, дуже дорогі варіанти прозорого скла.


Загалом, існує доволі багато виробників, наприклад, Kugler з Німеччини, із доволі невеликою палітрою скла із COE 104; Ornela/Jablonex з Чехії із доволі широким асортиментом; Devardi Glass з Індії з цікавими пропозиціями і часто нерівними родами; ручної роботи німецьке Lauscha з унікальними та подекуди фантастичними відтінками, а також неперевершеним, чистим наче сльоза прозорим склом, та деякі інші. Ви можете знайти пропозиції від цих виробників у різних магазинах для лемпворкерів, хоча усі їх в одному місці навряд знайдете. Більше того, у більшості країн є власні, часто невідомі широкому загалу дрібні виробники, як український Martezzi з дуже обмеженою палітрою скла. Їхня продукція часом доволі непередбачувана у використанні та може відрізнятися залежно від партії, але варто спробувати попрацювати із нею, якщо хочете чогось незвичного!


Для того, щоб переглянути та купити вироби, виготовлені зі скла у техніці лемпворк, будь ласка, відвідайте мій магазин.

0 коментарі :

Дописати коментар