середа, 26 жовтня 2016 р.

Намисто до плахти

Спочатку було бажання, зі склом зовсім не пов'язане: захотілося зібрати та, за необхідності, доповнити вланоруч повний жіночий стрій традиційного українського вбрання. Наразі, після майже двох років від появи ідеї, таких строїв у мене навіть два. Але у процесі збирання щонайменше одна річ, що вийшла з моїх рук, стала більш сучасною, ніж планувалося. Мова йде про плахту, традиційний жіночий поясний одяг, яка за результатом у моєму виконанні має цілком модерновий вигляд і більше схожа на пряму спідницю із декоративним запашним елементом. Втім, не можу сказати, що це погано, тим більше, що такий поворот подій дозволяє носити її чи не щодня й прицьому мати досить стильний вигляд. Як саме вона виглядає - у наступному пості, а зараз мова не про неї, а про намисто, яке мені спало на думку до неї створити.


Як і всі мої останні роботи, це був довгобуд. Спочатку довго формувалася ідея стилю у цілому, бо хотілося зовсім не традиційного вигляду накшталт моїх "Фолькльорів", а чогось безумовно сучасного. Потім був казус із намистинами з тканини: я замовила у Alexandra TildaS зелені та чорно-білі, але разом із ними неочікувано приїхав подарунок - різнокольорові намистини, які у результаті й пішли у роботу замість чорно-білих. Потім дуже повільно робилися скляні елементи: хоча їх і небагато, але вільного від основної роботи часу не вистачало на те, щоб сісти за пальник і водночас їх всі зробити. Зате, як не дивно, збірка пройшла на одному подиху - мабуть, тому, що вже надто чесалися руки нарешті завершити цей проект :)
Окрім власних скляних намистин п'яти видів зі скла чотирьох відтінків червоно-помаранчового, у намисті використано текстильні намистини ручної роботи Alexandra TildaS з двох різних тканин, авторські керамічні намистини роботи Alexandra Zolotareva та вінтажні нитки-муліне. Основна "мотузка"-косичка є не тільки базою, але й виконує роль зав'язок і регулятора довжини. Особливого етнічного колориту, як на мене, додає ще й той факт, що два з використаних видів скла - українського виробництва, марки Мартеззі


На цьому поки що все. Як намисто виглядає "на моделі" - теж наступного разу. Не перемикайтеся ;)

P.S. Англомовну версію посту читайте тут.

0 коментарі :

Дописати коментар