четвер, 20 жовтня 2016 р.

Get Styled!: випуск №1

Поки я шукала час та натхнення (і ловила фотографа), вже прийшла холодна частина осені. Але сьогодні ще хочеться згадати її останні теплі дні та віддати шану яскравим барвам. А також сучасному осмисленню етно-стилю, що вже кілька років захоплює мене і надихає. Зізнаюся, останнім часом мені вдалося нарешті зібрати два традиційні строї, відновивши деякі старі речі, але у повсякденному житті я за помірковане й осучаснене використання традиційних елементів. Це не означає, що треба бігти, шукати стару сорочку випорювати вишивку і нашивати її на нову сукню чи сумку, як, на превеликий жаль, роблять деякі вандали від моди. Проте, якщо у вашій сімейній скрині знайшлася наполовину сплюндрована міллю хустка, яку вже не можна відновити, то чому б не надати їй нового життя? Думаю, саме з таких міркувань і з'явилася ця спідниця, навколо якої збудований весь стрій.


В принципі, тут все просто: спідниця, частково зроблена зі старої хустки із традиційним малюнком, сама по собі вже створює необхідний образ й притягує погляди яскравістю, і все, що треба, це лише доповнити її мінімалістичними за кольорами та фактурами елементами. Звичайно, можна було вигадати щось складніше, та мій девіз: "Менше, але ліпше". Тож маємо лише три локальні, значно світліші та слабкіші за насиченістю, ніж яскравий червоний спідниці, кольори - гірчично-жовтий, біло-молочний та блідо-бірюзовий, - що "перегукуються" із використаними у візерунку колишньої хустки. Традиційний характер спідниці підкреслений мідними прикрасами у етно-стилі, при цьому намистини у намисті кольорами теж майже ідеально підкреслюють загальну гамму. Результат - доволі яскравий, сучасний, але безумовно український стрій.


Чому це працює? Перш за все, яскрава, трохи нижче коліна та відносно пишна спідниця відволікає увагу від масивного "верху" й формує для нього рівноважну відповідь нижче талії. Тонкий пасок контрасного по відношенню як до спідниці, так і до сорочки кольору додатково підкреслює той факт, що талія у пані все ж є :) Відкритий носик туфель додає невимушеності, а підбори візуально подовжують ноги, зменшуючи важкість фігури в цілому, що має неабияке значення для пишних дівчат невеличкого зросту накшталт мене. І якщо ваші гомілки із такою довжиною спідниці виглядають заважкими, то підбори просто необхідні. Безумовно етнічний характер спідниці розбавлений сучасним кроєм із нашивними кишенями, що робить її актуальною і сучасною, й дозволяє носити її кожен день, навіть зі звичайними офісними сорочками.

Проте, є й тут що покращити: сорочку було б краще обрати із трохи плавнішим, жіночнішим силуетом чи з м'якішого матеріалу, і краще не настільки білу, а волосся - прибрати у пишнішу зачіску. Тоді б на самому "вершечку" з'явився додатковий об'єм, ще більше врівноваживши пишні груди, а менш "чоловіча" сорочка, зважаючи на плавні лінії тіла та особливо обличчя, додатково пом'якшила б загальний ефект.


А тепер явки та паролі :) Отже:
 • Намисто та сережки - Emerald Flame Crafts. Власне, намисто я потроху роблю інше під такі барви, а це шукає господиню, тож, можливо, може стати вашим ;) Трохи цікавого про нього можна прочитати тут.
 • Туфлі, спідниця, сумка - Flea Market. Туфлі, є підозра з деяких ознак, зроблені на замовлення (таке на "блошці", у зовсім новому, неношеному стані теж зустрічається, хоча й вкрай рідко). Спідниця шита явно вдома на старенькій машинці, яка інколи робить невдалі петлі :) Матеріали основний та колишньої хустки суттєво відрізняються за структурою та складом, але, на диво, непогано "дружать" у самій спідниці.
 • Обручка - Artisan, автор - Sulik (Польща). Взагалі-то, оригінальна моя обручка інша, але про неї наступним разом. Вона з білого золота і до мідних прикрас, які я останнім часом дуже полюбляю, зовсім не пасує. У якості альтернативи ношу ось таку - з міді, просту, але виважену, схожу на два переплетені життєві шляхи.

На цьому поки що все, сподіваюся, було трохи корисного. Далі буде, у тому числі пару "ретроспективних" строїв. Погода диктує зміни у гардеробі, проте із теплими спогадами все ще не хочеться прощатися. Тож залишайтеся "на нашій хвилі" :)

P.S. Англомовну версію читайте тут.

2 коментарі :

 1. Кишеньки мене підкорили! В дитинстві я вважала, що спідниця без кишень - то погана спідниця. ;-)
  Дуже гарний образ.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Теж люблю кишеньки, палко і ніжно водночас :)

   Дякую!

   Видалити